top of page

Чому Кук? І трохи про себе...

Оновлено: 18 лип. 2023 р.Коли 2015 року я приїхала до Австралії, мої знання про капітана Джеймса Кука, як і у більшості пострадянського населення, обмежувалися відомою пісенькою Володимира Висоцького "Ну почему аборигены съели Кука?"


Опинившися на "зеленому континенті", я досить швидко зрозуміла, що його корінне неселення нахабно оббрехали. А ще я відкрила для себе неординарність особистості та неоднозначне ставлення до славетного мореплавця у цьому регіоні земної кулі.

Офіційна англійська пропаганда столлітями робила з нього ікону та невідʼємну частину державної спадщини, з безліччю присвячених йому книг, встановлених монументів і обовʼязкового вивчення його біографії в усіх куточках колишньої Британської імперії. Багатьох це дратувало. Особливе несприйняття виникло у частини корінних народів Австралії та Океанії, що оголосили Кука загарбником і завойовником.


Мене "зачепила" така несправедливість. Адже існує не так вже й багато видатних постатей, що власноруч творили історію і розширювали географію, зафарбовуючи білі плями на мапі світу.


У 2018 році відзначались одразу два ювілеї: 290 років від дня народження Джеймса Кука та 250 років від початку його першої подорожі навколо світу. Австралія "вибухнула" численними урочистостями: новими виданнями історичної літератури, виставками, кінофільмами тощо.


На одній з експозицій у Національній бібліотеці Австралії в Канберрі я побачила оригінал бортового журналу з Його Величності барка "Індевор" - корабля, на якому Кук здійснив своє перше плавання навколо світу. А невдовзі відвідала й діючу репліку цього судна, що стоїть у сіднейській гавані Дарлінг Харбор. Обидві реліквії справили на мене таке надзвичайне враження живого дотику до історії, що я вирішила ним поділитися з усіма, тим більше, що наближалася ще одна памʼятна дата: в 2020-му країна відзначала 250 років прибуття "Індевора" до Австралії.


І ось, після кількох років роботи над історико-пригодницьким романом, вийшла перша книга трилогії про капітана Кука. Вона так і називається "Капітан Кук. Книга перша".

На відміну від романів Жуля Верна в ній усе справжнє: і герої, і події, і місця, і час. По цій книзі можна сміливо вивчати історію та географію. Я лише намагалася зробити ці предмети цікавими для якомога більшого загалу, тому і обрала форму історико-пригодницького роману.


На цьому сайті я планую викладати додаткові матеріали (фото, відео, коментарі), що не ввійшли до книги, але можуть стати в пригоді тим, хто цікавиться мариністикою (літературною і художньою), історією, подорожами.


Ми з Капітаном Куком запрошуємо вас у світ морських пригод!23 перегляди3 коментарі

Останні пости

Дивитися всі

3 comentarios


Пані Євгеніє, я захоплююся і пишаюся Вами


Me gusta
Contestando a

Дякую!

Me gusta
bottom of page