top of page
Барк "Індевор"

Жанна БАРРЕ

Жанна Барре
Commerson_Philibert
Louis-Antoine_de_Bougainville

Мадам і мсьє!

 

Вас вітає жінка, яка вміє зберігати таємниці. Я здивована, що авторці спало на думку написати про мене повість і що вона зробила це, опираючись на історичне дослідження якихось феміністок. Чесно кажучи, не знаю, хто це такі, але вони впевнені, що я їх типова представниця.

А ще авторка каже, що повість про мене є комплементарною до роману про капітана Кука. Можливо, хоча ми з ним ніколи не зустрічались.

Цей малюнок ліворуч зробив якийсь невідомий художник. Він ніколи мене не бачив, але вирішив, що я подорожувала навколо світу в матроському костюмі. Невіглас! Я ж була пасажиркою (тобто пасажиром), помічницею вченого-натураліста Філібера Коммерсона (тобто помічником - вибачте, зовсім заплуталася!). Філібер так зі мною і не одружився… Ой, про що це я? Не буду тут переказувати книгу.

Відносно малюнка: мені більше до вподоби інший, з обкладинки. Його зробила художниця Тетяна Колдуненко. Вона не стала мене прикрашати, але точнісенько передала той чоловічий костюм, в якому я була під час плавання навколо світу. Молодець! Я так зрозуміла, що у неї якісь родинні звʼязки з авторкою, і та її нещадно експлуатує. Ну зовсім як Коммерсон мене!

То ж ви, панове, читайте і кажіть, чи сподобалося. Буду чекати!

 

З повагою,

Жанна.

exlibris1

Ці два чоловіки - Філібер Коммерсон (угорі) і Луї-Антуан де Бугенвіль (унизу) - мали найбільший вплив на моє життя. Один із них був для мене синицею в руці, а інший - журавлем у небі. Здогадайтесь, хто який птах?

екслібрис

"Вона жила у чоловічому світі й грала за чоловічими правилами. Але жодна образа, приниження чи поразка не могли її зупинити та знищити в неї жагу до життя. Зрештою, Жанна була справжня француженка!"

(цитата з повісті)

екслібрис
bottom of page