top of page

ПОГЛЯД ЛІТЕРАТУРНОЇ РЕДАКТОРКИ

Коли я читала цей історичний морський роман, так занурилася в пригоди команди Джеймса Кука і атмосферу островів Полінезії, Австралазії, Індонезії, так переймалася, чи не вбʼють моряків войовничі маорі або австралійські аборигени, чи виживе екіпаж після численних хвороб, чи не потоне корабель у штормі й чи не розібʼється об коралові рифи, що аж пітніли долоні. У книжці описані географічні відкриття, флора та фауна всіх відвіданих місць, помешкання та звичаї різних острівних народів, з якими довелося мати справу морякам. І все це можна не тільки уявити, а й побачити — книжка чудово ілюстрована. Окрема насолода — майстерно вибудувані діалоги, що передають усі тонкощі взаємин між персонажами з різних прошарків суспільства (англійські джентльмени, прості матроси, тубільці). З нетерпінням чекаю на решту частин трилогії. Це крутіше за твори Жуля Верна.

Ольга ВАСИЛЬЄВА

Україна

ВІДГУКИ ЧИТАЧІВ

Подати серйозну змістовну інформацію у такий інтригуючий спосіб вдається не кожному. Деякі моменти стали для мене справжнім відкриттям, а на деякі я подивилася під іншим кутом. «Райські кущі» далеких островів приваблювали, мілини і шторми, пробоїни в днищі лякали… Захоплювало те, що я «бачила» героїв твору, «чула» їх та навіть іноді «смакувала» тим, чим команду капітана Кука частували тубільці та чим вони пригощали своїх гостей. Як це вдалося авторці, так і залишиться для мене секретом.

Публікація книги Євгенії Чемерис "Капітан Кук" стала подарунком для шанувальників історичного роману. Авторка демонструє глибоке розуміння матеріалу, детальні знання реальних історичних подій та персонажів. За описом кожної дії роману відчувається старанна робота з архівними документами. Книга рясніє цікавими фактами, вміло і доречно вплетеними в основну лінію роману. Читається легко, захоплює з перших сторінок. 

Олена КУЛІНИЧ

Україна

Прекрасна і захоплююча історія про одного з найбільш дивовижних і легендарних першовідкривачів нових земель - дуже гарно, цікаво і обрунтовано написана книга, від якої я не міг відірватися! Я знову поринув у дитинство, згадуючи книги Жуля Верна, Стівенсона та Дюма. Як невтомний український мандрівник, що побував майже в усіх описаних місцях, я міг легко візуалізувати міста, острови, локації - від Лондона, Ріо, Мадейри і Кейптауна до Таїті і Нової Зеландії. Дуже чекаю на другу книгу! 

Олена РОДІОНОВА

Канада

Нарешті! Після стількох років дослідження теми, вивчення всієї доступної інформації авторка перетворила весь той колосальний обʼєм технічних документів, бортових журналів, доповідних записок, приватних листів і карт на історико-пригодницький роман, який легко читається. Вона розкриває яку велику роль в історії планети зіграла жага до пригод та пізнання. А для нас, разом з Куком, відкриває південні моря і землі. Браво! 

Костянтин ЛІОРЕК

Україна

Романтика морських подорожей, екзотика загадкових островів, історичний колорит, хвилюючі події захоплюють з перших сторінок. Я перечитувала деталі морського такелажу, ботанічні назви рослин, тонкощі виноробства на острові Мадейра і відчувала себе учасником подій. Знайомі історичні персонажі, живі діалоги сприяють зануренню в атмосферу епохи великих географічних відкриттів. Додатковий бонус - ретельно дібрані оригінальні ілюстрації. 

Тетяна КОЛДУНЕНКО

Австралія

Я отримала величезне задоволення від теми, стилю подачі інформації, мови та пригодницького сюжету, який захоплює з перших сторінок. Разом з героями книги читач переміщується в часі й просторі: в епоху Просвітництва, на різні континенти; дізнається про інші культури та звичаї; проживає разом із героями їх страждання та перемоги. Ці емоції допомагають хоч ненадовго відволіктися від власних проблем. Тож на мій погляд, книга має ще й терапевтичну та позитивно-психологічну цінність.

Тетяна ДЕВІС

Австралія

Олена СЕНІНА

Англія

bottom of page